Jakie zabawki warto zabrać wybierając się w długą podroż z dzieckiem?

21-06-2018

 

Idealne zabawki na podróż z dzieckiem


Planując podróż z dzieckiem nie można zapomnieć o zabawkach i pomysłach na zajęcie maluchowi czasu. Znudzone dziecko będzie marudne i kapryśne, a jak inaczej skutecznie odwrócić jego uwagę od trudów podróżowania, nie mając pod ręką niczego zabawnego i kolorowego? Dlatego prezentujemy kilka propozycji sprawdzonych gadżetów, które umilą jazdę dzieciom w różnych kategoriach wiekowych. Maluchy je pokochają, dlatego z pewnością przydadzą się nie tylko w wakacyjnym sezonie.


0-2 lata


Dla takich maluszków polecamy zabawki, które można przypiąć np. do nosidła, wózka czy fotelika samochodowego. Dzięki zapięciu dziecko będzie mogło się swobodnie bawić, a maskotka na pewno się nie zgubi. Klasyczny łańcuch do wózka można wykorzystać także w foteliku samochodowym lub przypiąć do bagażu podręcznego. W podróży dobrze sprawdzą się maskotki z pozytywką, np. Lisek Hubert firmy SIGIKID czy aktywne książeczki, np. od Tiamo-Miffy.

 

3-5 lat


Przedszkolaki są bardziej wymagające. Szybko się niecierpliwią i niechętnie siedzą w miejscu. Chcą odkrywać świat! Bardziej od przytulanek interesują je zabawki wymagające czynności manualnych. W podróży niestety puzzle i układanki odpadają – zbyt łatwo o zgubienie drobnych elementów. Na szczęście jest na to sposób – książki magnetyczne Magnetibook od firmy JANOD. Dają niezliczone możliwości kreatywnej zabawy, przez co nie znudzą się zbyt szybko. Elementy układane są na magnes, więc trudniej o ich zgubienie. To świetna opcja do samochodu, pociągu czy samolotu.


Polecamy też książeczki – nic tak nie zabija czasu jak wspólne czytanie! Wydawnictwo Wilga przygotowało naprawdę długą listę propozycji, dostępnych w naszej ofercie.

 

5-7 lat


Dziecko w wieku 5-7 lat potrafi zająć się zabawą całkiem długo, pod warunkiem, że ma zabawkę odpowiadającą jego zainteresowaniom. Dzieci w tym wieku chętnie układają puzzle, klocki, rysują, kolorują, oglądają bajki. Co sprawdzi się podczas jazdy samochodem, pociągiem czy lotu samolotem? Polecamy książeczki z kolorowankami i wyklejankami od serii wydawniczej Wilga, układanki magnetyczne JANOD (tym razem w wersji edukacyjnej, np. Uczę się liczyć lub Uczę się zegarka i inne), czy niezwykle praktyczne łamigłówki i kolorowanki w rolce Mudpuppy.


Wybierając zabawki na podróż warto wybrać te, które w razie potrzeby łatwo będzie wyczyścić, nie zgubią się, a ponadto zajmą niewiele miejsca w bagażu – szczególnie jeżeli planujemy lot lub podróż pociągiem.


W naszej ofercie czeka też szeroki wybór akcesoriów, wśród nich zagłówki do fotelika, zasłonki przeciwsłoneczne, saszetki termiczne i inne przydatne w podróży. Szerokiej drogi!