ZABAWKI SENSORYCZNE

02-10-2020

ZABAWKI SENSORYCZNE – W TROSCE O ZMYSŁY TWOJEGO MALEŃSTWA

 

 

Jak dziecko poznaje otaczający go świat? Zapewne w pierwszej kolejności na myśl przychodzi Wam do głowy odpowiedź: „dzięki swoim rodzicom i opiekunom” – i bez wątpienia to prawda. Nikt przecież tak wspaniale nie opowie o krajobrazie za oknem i nie zachwyci maluszka ruchem maszyn i pojazdów jak mama czy tata. Nie bez znaczenia jednak pozostaje fakt, że wielu rzeczy dziecko uczy się samo – smakując, oglądając, dotykając. Już od pierwszych dni życia warto je zatem oswajać z różnego rodzaju dźwiękami, zapachami, materiałami, kolorami. Nieocenionej pomocy w tej dziedzinie dostarczą nam tzw. zabawki sensoryczne, odpowiednio dostosowane do wieku i potrzeb Waszego smyka.

B.TOYS Radio dla maluszka - muzyka światło

DOTYKAJ, SŁUCHAJ, PATRZ  

Czym dokładnie jest wspomniana wyżej grupa produktów?
To rozmaite gadżety przeznaczone dla chłopców i dziewczynek – zarówno tych w wieku niemowlęcym, jak i nieco starszym. Wśród nich znaleźć możemy: układanki, metkowce, gryzaki, kostki, grzechotki, materiałowe książeczki, pozytywki (wszystkie wymienione świetnie sprawdzą się w roli sensorycznej zabawki dla niemowląt w wieku „0+” oraz starszych, np. w wieku 6 miesięcy), a także rozmaite masy plastyczne i proste instrumenty muzyczne (polecane w przypadku kilkulatków). Niezależnie od swojej formy czy tworzywa użytego do ich wykonania, mają one wspólny cel: stoją na straży rozwoju właściwej motoryki rąk dziecka, prawidłowego rozwoju jego mózgu i mechanizmów poznawczych – wszystko to z ogromną dozą przyjemności i radości z zabawy, odbywającej się w sposób przystępny dla maluszka.

MOC KOLORÓW, FAKTUR, KSZTAŁTÓW

Co istotne, każda z tego typu zabawek została w pełni dopasowana do wieku maleństwa –  tak, by zapewnić mu pełne bezpieczeństwo w trakcie jej użytkowania. Nie od dziś przecież wiadomo, że maluchy najchętniej poznają świat ustami i smakują wszystkiego, co wpadnie im w rączki. W przeciwieństwie do innych akcesoriów dziecięcych wyróżniają się także pełną gamą kolorów, kształtów, mechanizmów, wydawanych przez siebie dźwięków czy efektów wizualnych. Różna jest również faktura i rodzaj wykorzystanych materiałów. Tym sposobem nasza pociecha kształtuje swój słuch, dotyk, wzrok, a często również smak i węch (niektóre gadżety skonstruowano tak, by mogły nie tylko wspomóc np. proces ząbkowania, ale przy okazji zapewnić smaczną rozrywkę – w dosłownym tego słowa znaczeniu). Dzięki tak wielopoziomowemu oddziaływaniu na zmysły oraz umiejętnemu wspieraniu rozwoju fizycznego już we wczesnym okresie dzieciństwa, dziecko znacznie łatwiej podoła późniejszym obowiązkom szkolnym: bez trudu poradzi sobie z nauką pisania i rysunku, znacznie łatwiej przyjdzie mu również przyswojenie umiejętności tanecznych, muzycznych czy stricte technicznych.

YOOKIDOO Dwustronna Muzyczna KsiążeczkaPODARUJ NOWE UMIEJĘTNOŚCI

Szukasz odpowiedniego gadżetu dla niemowlaka? Nie wiesz, co kupić na prezent półrocznemu dziecku? W sieci lub lokalnych placówkach handlowych znajdujesz mnóstwo zabawek sensorycznych, ale nie masz pojęcia jakie akcesoria będą odpowiednie dla 6-miesięcznego szkraba, a jakie sprawdzą się lepiej w przypadku dwulatka? W asortymencie naszego sklepu znajdziesz pełną gamę produktów z tej kategorii wraz z podpowiedziami, dotyczącymi dedykowanej im grupy wiekowej. Dla najmłodszych będą to chociażby pacynki i grzechotki belgijskiej marki Lilliputens – mięciutkie przytulanki wielofunkcyjne, przy pomocy których można zarówno zrelaksować niemowlę, zorganizować mu mini-teatrzyk w trakcie wspólnej zabawy, jak i nakłonić do samodzielnego poznawania jej poszczególnych elementów (grzechotka, lusterko). Starszakom z całą pewnością przypadną do gustu francuskie zabawki od Djeco, na przykład w postaci kolorowych nawlekanek-sznurowanek, które – przy wykorzystaniu określonych zasad – pomogą poznać niektóre zwierzątka i ich domy. Jeśli jednak w dalszym ciągu obawiasz się „podarunkowej gafy”, nie bój się poprosić nas o pomoc. Przecież właśnie po to jesteśmy.

ZABAWKI SENSORYCZNE