Fommi Słomka Silikonowa w Pudełku Pink

  • Dodaj recenzję:
  • FO5003
  • Producent: Fommi
  • Dostępność: Ekspresowa Wysyłka
  • szt.
  • 29,00 zł

Fommi Słomka Silikonowa w Pudełku Pink
Numer kat. FO5003

Szacuje się, że w 2050 r. w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb! Tylko w Polsce zużywanych jest 3 miliony słomek dziennie! W skali roku daje to 1,2 mld słomek, które trafiają do śmieci. Twoje dziecko uczy się pić? Nie wyobrażasz sobie coli bez słomki? Wakacyjny drink pity wprost ze szklanki nie ma smaku słodkiego lenistwa? Nie musisz zmieniać swoich nawyków. Wystarczy, że zamiast jednorazówek wybierzesz wielorazowe słomki FOMMI. Dzięki niewielkiemu, poręcznemu pudełeczku możesz je zawsze mieć przy sobie!

Słomki FOMMI wykonane są z silikonu. To materiał neutralny smakowo i zapachowo, czyli nie zmienia smaku i zapachu spożywanych napojów. Jest odporny na niskie i wysokie temperatury (od -40 do 220 st. C), a przy tym bardzo wolno się chłodzi i nagrzewa, dzięki czemu w postaci słomki doskonale nadaje się do picia zarówno zimnych, jak i ciepłych napojów. Silikonowa słomka nie oparzy i nie zmrozi nam ust jak stalowa. Nie potłucze się, jak szklana. Nie nasiąknie wilgocią i nie rozpadnie się, jak papierowa. Elastyczny materiał jest bardzo przyjemny w dotyku, a jednocześnie bezpieczny. Dzięki temu dzieci uczące się pić, nie włożą sobie słomki do oka i nie podrapią nią gardła.

Słomki FOMMI są łatwe do utrzymania w czystości. Dołączony do zestawu czyścik pozwala je dokładnie wymyć, a przez półprzezroczysty materiał można sprawdzić, czy wewnątrz nie pozostały żadne nieczystości. Słomki mogą być też myte w zmywarce oraz sterylizowane w gorącej wodzie.

Silikonowe słomki FOMMI nie zawierają BPA, BPS, ftalanów, ołowiu, kadmu, rtęci oraz innych szkodliwych dla zdrowia substancji.

Materiał: 100% silikon

Wymiary pojedynczej słomki:
- długość 20 cm
- średnica 0,9 cm

Wymiary opakowania 1 szt.:
- długość 8,5 cm
- szerokość 6,2 cm
- głębokość 2,3 cm

Czyszczenie:
- wnętrze słomek możemy umyć z pomocą dołączonego do zestawu czyścika,
- możliwe jest mycie w zmywarce,
- sterylizacja odbywa się poprzez krótkotrwałe gotowanie we wrzącej wodzie (słomki są odporne na temp. do 220 st. C),
- słomki są półprzezroczyste - łatwo sprawdzimy, czy zostały dokładnie umyte.

FOMMI to marka stworzona z myślą o ochronie środowiska. Poszukuje alternatyw dla produktów, które zanieczyszczają naszą planetę, a jednocześnie dąży do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród jej mieszkańców. Stawia na produkty wysokiej jakości, przyjazne w użyciu i bezpieczne dla naszego zdrowia.