HEADU Montessori Fiszki Emocje i Reakcje

  • Dodaj recenzję:
  • EN24650
  • Producent: HEADU
  • Dostępność: Ekspresowa Wysyłka
  • szt.
  • Rabat: 15 %
  • 59,00 zł 50,15 zł
-15%

Ta gra jest oparta na metodzie Montessori. Uczy rozpoznawać i rozumieć emocje, mimikę twarzy i codzienne działania. Dzięki temu pomaga dzieciom uzyskać świadomość siebie i swojego ciała, co oznacza zrozumienie naszej fizycznej postaci i stany emocjonalne. Pudełko zawiera 40 fiszek, z których 24 pokazują różne emocje, a 16 codzienne czynności. Wszystkie karty są piaskowane, żeby pozwolić dzieciom poczuć to co widzą i dzięki temu uczyć się pojęć bardziej efektywnie.

W zestawie:

  • 40 kart zadaniowych
  • 2 duże, grube karty dotykowe

Wiek: 1-4 lata

JAK GRAĆ?

Karty Emocji
Od urodzenia dzieci wykazują mimikę twarzy, związaną ze szczególnymi stanami emocjonalnymi takimi jak ekscytacja, przyjemność i ból. Dzieci naśladują stany emocjonalne opiekunów, uczą się języka ciała i rozpoznają uczucia i emocje. Przedstawione na kartach emocje to: szczęście, zaskoczenie, wstręt, strach, gniew, smutek. Każda emocja jest reprezentowana przez dwóch chłopców i dwie dziewczynki oraz przymiotnik opisujący emocję jest zapisany na karcie. Po pokazaniu dzieciom kart możesz zapytać, czy one rozpoznają te emocje i powiedz głośno, co czują twarze. Możesz również zadawać pytania typu: „Jak się czujesz, jedząc lody?”, "Jak się czujesz, gdy mama na Ciebie krzyknie?”. Dziecko odpowiada, podnosząc kartę przedstawiającą prawidłową emocję. W przypadku starszych dzieci (w wieku 3-4 lat) możesz grupować emocje razem i omówić podobieństwa i różnice między przedstawionymi. Możesz także organizować gry pamięciowe: połóż odkryte karty na stole, daj dzieciom czas na zapamiętanie ich. Następnie karty są odwracane, a dzieci odwracają po dwie karty, szukając par lub wszystkich czterech kart wykazujących tę samą emocję.

Gra w Ekspresję
Na odwrocie kart emocji znajdują się usta, oczy i nosy i różne wyrażenia. Można je mieszać i dopasowywać, aby uzyskać zasięg różnych emocji. Dzieci mogą się nimi po prostu bawić, lub mogą być poproszone do stworzenia określonej emocji. Istnieją dwie pary kart dla każdej emocji. Tak jak poprzednio, karty przedstawiające podobne emocje można zgrupować razem i omówić różnice i podobieństwa.

Karty Akcji
Dzieciom spodoba się naśladowanie akcji pokazanych na kartach. Podczas zabawy ze starszymi dzieci możecie zadawać proste pytania, takie jak: „Co robi dziewczyna z książką?”, „Co chłopiec robi z ołówkiem?”. Dziecko odpowiada, podnosząc kartę z prawidłowym działaniem. Kart tych można także używać do gier sortujących lub pamięciowych, np pary kart o tej samej akcji.