Picn Mix Gra Edukacyjna Wesołe Owoce 3l+

  • Dodaj recenzję:
  • 112001
  • Producent: Pic'n Mix
  • Dostępność: Ekspresowa Wysyłka
  • szt.
  • Rabat: 15 %
  • 49,00 zł 41,65 zł
-15%

PicnMix Gra Edukacyjna Wesołe Owoce
Numer kat. 112001

Twoje dziecko zaczyna aktywnie odkrywać świat od momentu swego urodzenia, dociekliwy wiercipięta dąży do odkrywania wszystkiego, co się dzieje wokół niego, a Ty jesteś bardzo ważnym uczestnikiem tego porywającego procesu. Jednym z głównych sposobów poznania dla dziecka są gry.
Gra sprawia, że nauka staje się łatwa, porywająca i bardziej skuteczna - dzięki łatwo przyswajalnym nowym umiejętnościom oraz wiedzy przekazywanej przez rodzica, maluch wykonuje zadania, podyktowane przez grę. Gra pozwala nie tylko nabyć nowe umiejętności, ale i lepiej rozwinąć wrodzone zdolności dziecka. Reguły gry pozwalają delikatnie regulować zachowanie dzieci i budować ich interkcje między sobą i rodzicami. Finałem gry jest rozwiązanie postawionego zadania, które pozwala dzieciom odczuć uczucie moralnej satysfakcji i sukcesu.

Rodzice powinni pamiętać, że proces gry, bez względu na to, jak bardzo jest ciekawy, nie powinien przekraczać 10-15 minut, by aktywności dziecka nie spadła, a jego zainteresowanie zabawką nie osłabło.

Gra edukacyjna „Wesołe owoce” pomoże Twojemu dziecku nauczyć się nazw owoców i ich kolorów. Gra sprzyja wzbogaceniu słownictwa dziecka. Seria gier edukacyjnych TM Pic&Mix stymuluje rozwój myślenia, wyobraźni, uwagi, koordynacji i umiejętności motorycznych.

Zestaw zawiera:
- 7 plansz do gry
- 2 scenariusze gry
- 16 kolorowych elementów z rzepami
- instrukcję i opis gry

Krótki opis gry i zasad:

Gra „wesołe owoce” jest podzielona na dwa etapy.
Pierwszym etapem jest sortowanie owoców według kolorów: na 4 kartkach są przedstawione skrzynki dla owoców o różnych kolorach. Do każdej skrzynki trzeba „włożyć” owoce odpowiedniego koloru.
Na drugim etapie dziecko poznaje nazwy owoców i ich właściwości: na 3 kartkach są wizerunki talerzy z owocami, na jednej kartce wizerunek przekrojonych owoców i na dwóch kolorowe zarysy owoców. W pierwszym przypadku należy znaleźć połówki owoców i połączyć je. W drugim - na każdy talerz trzeba „położyć” owoce odpowiedniej formy i koloru. W trakcie gry osoba dorosła nazywa, a dziecko powtarza za nim nazwy wybranych owoców.

Wytyczne:
• Gra powinna odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej (nadaje się zarówno do zajęć edukacyjnych w przedszkolu przeprowadzanych przez wychowawców, jak i do zabawy w domu pod opieką rodziców).
• Podczas gry należy chwalić dziecko za prawidłowe odpowiedzi.
• Długość gry zależy od zainteresowania i wytrwałości graczy.

Ogólna informacja na temat odnośnie tematu niniejszej gry, którą zaleca się wyjaśnić dziecku w trakcie zabawy: na naszej planecie rośnie wiele różnych owoców. Różnią się one smakiem, zapachem, kolorem, kształtem i wielkością. Owoce - to prawdziwa kopalnia witamin i innych substancji odżywczych. Wszystkie owoce dzielą się na kilka rodzajów: owoce ziarnkowe: jabłka, gruszka. Pestkowe: wiśnia, morela, mango. Cytrusowe: pomarańcze, mandarynki, cytryny. Subtropikalne i tropikalne: granat, banan, ananas. Dyniowate: arbuz, melon.

Wymiary opakowania:
- długość 23,5 cm
- szerokość 16 cm
- wysokość 5 cm

Pic'n Mix to firma oferująca szereg gier edukacyjnych dla dzieci. Główną cechą produktów jest staranne wykonanie oraz dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Gry są kolorowe, pobudzają wyobraźnię dziecka, stymulują rozwój myślenia a także uczą skupienia i uwagi.

Wiek: Od 3 lat
Płeć: chłopiec/dziewczynka
Kolor: różnokolorowy
Materiał: plastik